| AvalohAlyn a întrebat:

Carti de dragoste(nume de carti) intre adolescenti vreau si eu.happyDar sa fie captivante..Stiti?

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Sub aceeasi stea, Orase de hartie si Looking for Alaska(toate de John Green), La rascruce de vanturi de Emily Bronte, Jane Eyre de Charllote Bronte, Invitatie la vals de M. Drumes, Scrisoare de dragoste de M. drumes, Pe aripile vantului de Margaret Mitchell, Colectionarul de John Fowles, Anna Karenina de Lev Tolstoi, seria Divergent de Veronica Roth, seria Instrumente mortale, Maytrei de Mircea Eliade, Nunta in cer de Mircea Eliade, Elevul Dima dintr-a șaptea de Mihail Drumes, Lolita de Vladimir Nabokov, Jurnalul unei iubiri de Nicholas Sparks, Draga John de Nicholas Sparks, Mesaj de dearte de Nicholas Sparks, A walk to remember- Nicholas Sparks.
ETC.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Enigma Otiliei, La rascruce de vanturi, seria amurg

| oprescudorin11 a răspuns:

Singura frumoasa este colectia 'O mie si una de nopti'. E deosebita, restul sunt prostii!

| lulu03 a răspuns:

-instrumnte mortale
-casa noptii
-cercul secret( dupa mine e cea mai tare poveste)