| InYourMind a întrebat:

Voi aveți o carte preferata?
V-ați dori sa faceți sa trăiți sa vedeți chestii din ea?

Mie îmi place cele 120 zile ale Sodomei și mi-am imaginat chestii de acolo și parca nu mi se par asa horror cum le descriu unii adică unii le și practica si ma gândeam cum ar fi ele în realitate.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa zicem Alchemistul.

Dar daca o dam mai mult pe cele de fantezie, sigur... toate ale lui Stephen King.

| IgnatVictor a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stephen King este, într-adevăr, un autor de excepție.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru IgnatVictor):

Respect!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ar fi mai multe pe care efectiv le-am trait si mi-as fi dorit sa pot sa fac diverse de pe acolo. 20.000 de leghe sub mari, multe dintre cele politiste/erotice ale lui San Antonio, Frank Herbert si Asimov, si multe altele.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Greu de spus, asa ca voi spune preferatele
IT, The Stand de Stephen King
Harry Potter de J.K. Rowling
Cantec de gheata si foc de George Martin
The Witcher de Sapkowski
Stapanul Inelelor de Tolkien
Fratii Karamazov, Crima si Pedeapsa, Demonii de Dostoievski
Divina Comedia de Dante Alighieri
Iliada de Homer
Enigma Otiliei de George Calinescu
Cel mai iubit dintre pamanteni de Marin Preda
Noaptea de Sanziene de Mircea Eliade
Astea sunt preferatele mele!

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare om este un "actor".Și viața lui un film.Fiecare zi e un episod. Unii trec prin dramă, alții prin horror, însă sunt și persoane a căror viață este cu happy end.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna alegere.