| UltraViolette a întrebat:

Cat costa ca sa publici o carte printr-o editura? De exemplu: Rao sau Leda

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca editura o retine spre publicare nu costa nimic, dimpotriva o sa primesti o suma stabilita prin negociere.
Daca nu o retine nu trebuie sa o publici prin editura, te duci la o tipografie si acolo afli pretul de tiparire, in functie de marimea cartii, numarul de exemplare, hartia, litera, etc, pe care le vrei.

| FaithGaga a răspuns:

Rao si Leda sunt edituri mari in Romania, deci s-ar putea sa te coste cateva sute de lei. Nu stiu ce sa spun despre faptul ca nu ai plati nimic, ei nu isi pot asuma toate costurile. Daca te duci la o tipografie, cu siguranta trebuie sa platesti pentru cateva exemplare!
Succes! happy