| Anonimul674 a întrebat:

Cât costă să publici o carte?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

In principiu, nimic. Cel mai logic si la indemina e sa publici online si sint o gasca de platforme care permit asta, par example Amazon>Kindle Store.

| IancuSilviu a răspuns:

Initial nu e nevoie sa-ti scoti multe... din vanzarile lor vei putea scoate si pentru restul, costa mult editarea si corectarea, la tiparire nu te usuca asa tare, sa zic aprox 10 mil

| diaac a răspuns:

Eu am publicat doua carti in felul asta (platit) dar a fost acum 10 ani si nu stiu preturile curente. Depinde de editura, tiraj, numar de pagini, daca o vrei color sau alb-negru etc. Gandeste-te bine ce vrei sa publici, sa ai clar proiectul de carte, te duci cu ce ai la editura si ei iti vor spune pentru cat ti-o pot face. Sau exista si varianta mai avantajoasa financiar in care sa publici "traditional", fara sa platesti, cu vanzare de carti prin editura, dar pentru asta trebuie ca editurile sa vrea sa cumpere cartea si din cate stiu este foarte competitiv. Acum depinde si de domeniul cartii tale.

| Супермэнка a răspuns:

Depinde si ce carte vrei sa publici
verisoara mea a publikath cartea sa cu poezii
ea a publicat 300 carti si a platit vreo 3 mii lei