| troleibuz a întrebat:

Cate carti aveti in biblioteca personala?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cărţile unchiului meu din studenţie, cărţi de poveşti, romane, cărţi religioase şi câteva de dezvoltare personală.

| CatalinB11 a răspuns:

Cartile mele personale, am vreo 25 si tin foarte mult la ele! happy

| gabicoo a răspuns:

Peste 100. Cam 40 din ele sunt volume mari - groase.

| IzaBella10aug a răspuns:

Aproximativ 110

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ultima data cand le-am numarat, in urma cu cativa ani, aveam peste 1.000, in prezent cred ca am cca 1.100.

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

A întrebat câte carti ai nu din ce domenii ai carti.

| CataCatalin994 a răspuns:

Spre rusinea mea, zero. Sunt in punctul vietii mele in care 14-15 ore din ziua mea se duc numai pentru dezvoltarea carierei, invatand in online. Pe la vreo 35 de ani, asta insemnand in 10 ani, voi intra 'dive-deep' in literatura, cand stau linistit fara grija zilei de maine. Acum din pacate, nu am timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Werrich):

N-am cum să le știu exact numărul, am două biblioteci în casă, dar ce pot să-mi dau seama e că sunt peste 200.

| CleanHeart a răspuns:

Biblioteca mea personala numita camera are multe carti noi si vechi din anii 1973.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cam 350

| xerxes1 a răspuns:

Citite sau asa ca sa tina biblioteca in echilibru?
Unii pot sa citeasca fara sa retina nimic, tu de exemplu.

| Michaeel a răspuns:

Multe,2 rafturi intregi.PLanuiesc sa citesc mai mult in viitor si, bineinteles, sa imi maresc bibloteca.

| troleibuz explică:

@xeres1
Ce raspuns tipic crestinesc. Deja imi dau seama din ce categorie sunteti dupa raspunsurile rautacioase.
Ignor nu stiu de ce am primit pentru ca nu te-am mai vazut pe site.