| lorenicamutu111222 a întrebat:

Cate pagini are cartea: "La Medeleni" volumul l? Raspuns urgent!

Răspuns Câştigător
| Silvica76 a răspuns:

Vol I are 206,
vol II are 366,
vol II are 270 de la editura Agora

11 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

254. FUNDA? Ca am raspuns prima si corect! Se numeste '' Hotarul nestatornic'' si este scris de Ionel Teodoreanu. Spor la citit!

| lorenicamutu111222 explică (pentru SimonaCristina):

Mmeerrssii! :*

| SimonaCristina a răspuns (pentru lorenicamutu111222):

Pai si atunci unde e funda?

| lorenicamutu111222 explică (pentru SimonaCristina):

Nu ti-am dato tie

| lorenicamutu111222 explică (pentru SimonaCristina):

Eu vorbeam, ( noi vorbeam) de cartea ''la medeleni'' despre ce vorbea-i tu?

| SimonaCristina a răspuns (pentru lorenicamutu111222):

Se scrie '' despre ce vorbeai tu? Eu am editie de colectie si atatea pagini are! Am vrut sa te ajut! Fiecare carte are un numar diferit de pagini; poate ca unele au si ilustratii! Pa, pa, '' lorenicamutu111222''! Pentru informatii suplimentare pe internet, exista Wikipedia! Si se scrie '' Nu ti-am dat-o tie!''

| Ramona000 a răspuns:

Eu am 2 la fel si una are 206 si cealalta are 299 depinde de marimea carti

| Katoteshika a răspuns:

Vol I are 299 cu tot cu cronologie si "Cartea marilor vacante" care descrie...

| lorenicamutu111222 explică:

Dar acum mi-am imprumutat cartea: ''La medeleni'' si are 507 de paginii...e vol.2

| Diana2121 a răspuns:

299 cu cronologie dar incepe de la pagina 7