| Designextoxlove a întrebat:

Cate volume are Tara Duncan? Dau funda :*

4 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Au aparut 8 volume se aude ca vor mai aparea inca 2.
Te pup, pa pa! :*

| Bοgdαη a răspuns:

Tara Duncan este un o serie de romane franțuzești care urmăresc aventurile personajului eponim scrise de Sophie Audouin-Mamikonian. Prima carte tradusă în limba română a fost publicată în 2007 de către editura Corint, următoarele 4 fiind publicate în anii următori. În limba franceză există doar 8 din cele 10 cărți prezise de autoare. În ordine, ele sunt:

Tara Duncan: Magicienii Sorțitori (Les Sortceliers, 2003)
Tara Duncan: Cartea Interzisă (Le Livre interdit, 2004)
Tara Duncan: Sceptrul Blestemat (Le Sceptre maudit, 2005)
Tara Duncan: Dragonul Renegat (Le Dragon renégat, 2006)
Tara Duncan: Continentul Interzis (Le Continent interdit, 2007)
Tara Duncan: În capcana lui Magister (Dans le piège de Magister, 2008)
Tara Duncan: Invazia Fantomelor (L'Invasion fantôme, 2009)
Tara Duncan: Împărăteasa malefică (L'Impératrice maléfique, 2010)

| Crisツ a răspuns:

Au fost publicate numai 8 dar autoarea spune ca vor mai exista inca 2.