| curiozitati a întrebat:

Caut carti in care sa fie prezentate psihologia umana,jocuri ale mintii, reactiile firii umane la sentimente.

3 răspunsuri:
| georgiana1316 a răspuns:

Daniel Goleman
Arta persuasiunii. Cum sa influentezi oamenii si sa obtii ceea ce vrei
Juliet Erickson
Inteligenta sociala
Daniel Goleman
Emotii date pe fata
Paul Ekman
Despre vis
Sigmund Freud
Enciclopedia familiei

| Aimée34 a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray este de asemenea un roman care exemplifica foarte clar reactii ale psihologiei umane in diverse situatii.

| LeahAduRose a răspuns:

Inteligenta emotionala
Daniel Goleman
Arta persuasiunii. Cum sa influentezi oamenii si sa obtii ceea ce vrei
Juliet Erickson
Inteligenta sociala
Daniel Goleman
Emotii date pe fata
Paul Ekman
Despre vis
Sigmund Freud
Trauma, atasament, constelatii familiale. Psihoterapia traumei
Franz Ruppert
Psihoterapia existentiala
Irvin D. Yalom
Introducere in teoriile personalitatii
Robert B. Ewen