| DanG a întrebat:

Caut si eu o carte de aventura. Din cate stiu, Jules Verne are multe carti de acest tip. Cine a citit vreo carte de Jules Verne si i s-a parut interesanta sa mi-o spuna.

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Toate cartile lui Jules Verne merita citite.

Ocolul pamantului in 80 de zile * favorita mea *
Calatorie spre centrul pamantului
20.000 de leghe sub mari
Insula cu elice
Capitan la 15 ani
800 de leghe pe amazon
Castelul din carpati....etc

Sunt multe si toate sunt bune.

| DanG explică (pentru Apache):

Cred ca stiu mai bine de 20 de carti de Jules Verne dar vreau sa stiu care e cea mai tare.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Insula misterioasa este senzationala.

| suffarstar a răspuns:

Mi-au placut in mod deosebit
Steaua Sudului si 5 saptamani in balon

| Euletitia a răspuns:

Buna! Iti recomand "Doi ani de vacanta', de Jules verne. Lectura placuta!

| yo547 a răspuns:

Buna! Am citit 2 carti de Jules Verne si sunt super, ti le recomand:Capitan la 15 ani si 5 saptamani in balon.As mai vrea sa citesc Ocolul pamantului in 80 de zile. Funda?

| CuteCurly a răspuns:

Uite o carte de aventura : The Hobbit (Hobbitul) - J.R.R Tolkien

| Elena_Madalina_1998_XTqh a răspuns:

Cea mai interesanta este, dupa parerea mea, Castelul din Carpati