| axinteofficial a întrebat:

Ce-ar trebui sa invat pentru simulari clasa XI-a la romana care romane, basm? Drame?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Înveți ceea ce ți sa predat în a IX, respectiv a X a, de exemplu' Alexandru Lăpușneanul, Maitreyi, Harap Alb, Floarea Albastra de M. Eminescu. Căutați caietele din clasele respective, tematica de a XII, vouă nu vă pica, fiindcă nu ați făcut. Și trăsăturile genului epic, liric, dramatic. Din cate am înțeles structura la romana s-a schimbat și nu mai începe cu sinonime, cu semnele de punctuație, etc, dar oricum învățați le și pe acestea."ai plecat când aveam cea mai mare nevoie de tine. "

2 răspunsuri:
| Tovarasul a răspuns:

Buna intrebarea, eu nici acum nu stiu

| axinteofficial explică (pentru Elena9328):

De asta intrebam, sunt pe profil economic, sper sa ne dea un basm ceva...
Oricum ministerul asta e plin de surprize. schimba in fiecare an... Ma rog poate va fi bine.