| patricia437 a întrebat:

Ce as putea spune intr-o prezentare de carte? (Pentru cartea,, Cele mai frumoase basme turcesti" )
Apropo...stie cineva autorul acestei carti?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Alo! Basmele sunt productii orale populare si scrise de un cetatean sau mai multi. In cazul de fata sunt o culegere a doi turci care stiu si romaneste si le-au tradus: Nermin Yusuf si Nevzat Yusuf Sarìgöl. Ele sunt ilustrate de Carmen Parii. Autor: poporul turc. In prezentare poti sa vorbesti despre frumusetea lor, de munca autorilor de a culege si de munca desenatorului de a reda spiritul poporului turc.