| BiancaGeorgiana a întrebat:

Ce as putea spune intr-o prezentare de carte?

Răspuns Câştigător
| sabysabynutza12 a răspuns:

Pai prezinti in primul rand titlul si autorul, spui cateva cuvinte despre autor ca sa te introduci in atmosfera lui de scriitor, apoi prezinti ceea ce stii tu din cartea respectiva.De recomandat este sa lasi loc de un final nedezvaluit pentru ai indemna sa citeasca acea carte

1 răspuns:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Daca te referi cum poti prezenta o carte, spui:
-Titlul
-Autorul
-Volumul
-Cateva cuvinte despre autor(atat viata personala cat si viata sa de scriitor)
-Alte cateva carti/volume scrise de autor
-Faci un fel de mic rezumat al cartii
-Ce ti-a placut tie din carte
-Ce nu ti-a placut*
-Personajele.
Cam atata poti spune.(din intrebarea ta am inteles ca trebuie sa faci un fel de fisa asa ca din asta ti-am dat aceste "detalii")
O zi buna!