Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce cărți ( gen dramă ) îmi recomandați?

3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

O femeie la doctor de Ray Klun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mah ar fi mai multe, dar cum asta este cea mai recent terminata iti las doar un titlu pentru ca mi-o amintesc cel mai bine si pot garanta pentru ea: Geanina Eyre de Charlotte Bronte.Dar tu scrie doar Jane Eyre la cautari, mai sus e doar cum se traduce numele ei in romana >: )).
Are si cateva ecranizari cinematografice romanul asta, eu am vazut vreo doua, dar daca vei avea intentia sa-l citesti eu zic sa ai rabdare in cazul in care nu le-ai vazut deja. Apropo, mai rasfoieste si tu pe net, sunt site-uri destule precum goodreads pentru carti, pareri si recomandari.

| DumitruS a răspuns:

Https: //infrasunete.eu/12-ani-de-sclavie-solomon-northup/

In articol ai si de unde sa o cumperi.