| Vögeln a întrebat:

Ce carti drama; romantice imi recomandati? fundita

6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Pai, iti pot recomanda cateva autoare si avand in vedere ca toate au scris putine carti, cred ca le poti citi pe toate: Jane Austen, Charlotte Bronte, Emily Bronte, Anne Bronte, Margaret Mitchell. Sunt autoarele mele preferate si mai am 2 carti si termin de citit tot ce au scris.

| mihaelabr a răspuns:

Mandrie si prejudecata-Jane Austen
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
Panza de paianjeni -Cella Serghi
Apa pentru elefanti-Sara Gruen
J.J. (nu imi mai amintesc de cine este scrisa...)
Disparuti fara urma-Cella Serghi
Vieti incercate-Nicholas Evans
Dragostea nu-i de mine=Federica Bosco
Micutele mincinoase-Sara Shepard

Suflete pereche-Cecelia Ahern

| CristinaCriss001 a răspuns:

Seria jocurile foamei, are 3 carti: Jocurile foamei, Sfidarea si Revolta, te asigur ca iti va placea. Este una dintre putinele carti pe care nu le-am putut lasa din mana si m-au impresionat pana la lacrimi. Cuprinde tot ce ai cerut tu plus multe alte surprize. E plina de actiune, ptn cam horror dar e foarte frumoasa tongue

| CristinaCriss001 a răspuns:

Seria jocurile foamei, are 3 carti: Jocurile foamei, Sfidarea si Revolta, te asigur ca iti va placea. Este una dintre putinele carti pe care nu le-am putut lasa din mana si m-au impresionat pana la lacrimi. Cuprinde tot ce ai cerut tu plus multe alte surprize. E plina de actiune, ptn cam horror dar e foarte frumoasa tongue

| RukatakyValy a răspuns:

Eu iti recomand Singur pe lume de Hector Malot, este o carte foarte buna. Te asigur. Nu este si foarte mult romantism, dar mi-a placut foarte mult.

| vai280194 a răspuns:

Eu iti recomand carti de Jane Austen. Mie mi-au placut foarte mult happy