| MadagasHardwell a întrebat:

Ce cărți v-au influențat oarecum viziunea voastră despre viața? Pe care mi le recomandați în mod special?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Îți recomand Puterea prezentului – Eckhart Tolle. Mie mi-a plăcut foarte mult, de asemenea mai poți încerca și Irațional în mod previzibil – Dan Ariely.

| inconscient a răspuns:

1. Mare Tranquillitatis de Katja Millay este deosebit de frumoasă şi emoţionantă, plină de mister şi deşi nu este foarte cunoscută, o recomand din tot sufletul. M-a ajutat să trec printr-o perioadă destul de dificilă...

2. Castelul de sticlă de Jeannette Walls este o poveste foarte tristă şi dureros de adevărată, mi-a plăcut foarte mult şi m-a impresionat enorm.

3. Casa de vacanţă de Ambra Radaelli m-a schimbat enorm, m-am regăsit în fiecare personaj şi am învăţat foarte multe, m-a maturizat şi m-a ajutat să îmi transform anumite defecte în calităţi.

5. Flori pentru Algernon de Daniel Keyes... pur şi simplu nu am cuvinte. Excepţională, emoţionantă, perfectă. Va avea mereu un loc special în inima şi în viaţa mea.

5. Daneza de David Ebershoff. E unică şi specială şi perfectă şi o recomand călduros, mi-a schimbat viziunea despre multe lucruri din societate.

Sper că ţi-am fost de ajutor. Spor la citit!

| Naty234 a răspuns:

The hunger games, Sub aceeasi stea.Si After e superba, dar sunt prea mica ca s-o pot citi.