| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ce carte de bucate recomandati? Ce carte ati recomanda unui bucatar amator sau la inceput de cariera?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu ai nevoie de carte, trebuie sa inveti doar bazele gustului!
Daca vrei sa inveti sa gatesti bine si gustos, spioneaza cu mare atetie o (bucatareasa) pensionara de la tara.

| SingleForOne a răspuns:

Ca sugestie bună, trebuie să te orientezi în preferințele tale de gătit, și citești cărți și rețete în acest sens; stilul tău, idei culinare generice (moldovenești, ardelenești, grecești, indiene, germane, spaniole, chineze, sănătos și nutritiv etc).

| AmandinaDragan a răspuns:

Cauta cartea scrisa de Sanda Marin.

| Continchiscontsters a răspuns:

Brad ascultal pe fratele tău ca jamie Oliver nu exista bucătar pe față pământului este unicul și singurul cel mai bun bucătar șef ever care exista pe lumea asta

| ndrxw22 a răspuns:

Gazeta sporturilor