| AndrewAndy a întrebat:

Ce carte imi rcomandati sa-i cumpar unei fete de 17 ani? Ii plac cartile de aventura si povesti de dragoste.

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Irina Binder -Fluturi (2 volume)
Merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aventura... thinking Pai... Incearca "doi ani de vacanta" sau "oculul pamantului in 80 de zile" de Jules Verne.
De dragoste... Mihail Drumes are 3 romane frumoase : invitatie la vals, elevul Dima dintr-a 7a si scrisoare de dragoste.
Drumes e fantastic, convinge-te singura.

| andreinr1 a răspuns:

Eu am unele carti mai vechi care nu le-am citit si nici nu le citesc, au afost ale mamei si am intrebat-o daca i-au placut si a zis ca erau foarte frumoase:Ingerii de la miezul noptii-Norma Beishir; Casatorie incomoda-Maria Green; Dorinta si iubire-Penny Jordan.

| andreinr1 a răspuns:

Vezi daca le mai gasesti.

| Mully a răspuns:

"Academia Vampirilor" e perfectă

| AndradaTudorache a răspuns:

Iai o carte care sa contina povesti de dragoste deoarece fetele sunt mai romantice.

| Andra2519 a răspuns:

The Vampire Diaries- de Lisa Jane Smith
Evernight- de Claudia Gray