| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carte mai citesti, acum in prezent? Si care-i urmatoarea carte pe care vrei sa o citesti?

12 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Ion si voi mai citi cam tot ce trebuie pentru bac. Dar cand o sa am ceva timp liber (la anul' dupa bac) cred ca am sa citesc biografia unui lider gen Stalin, Hitler, Mussolini si romane cu tema celui de al doilea razboi mondial + niste carti interesante cum ar fi "gandire rapida, gandire lenta" si in general carti care contin ceva politica, psihologie, filozofie, logica etc...

| Alexa07Alexa a răspuns:

Momentan citesc volumul 4 din seria Crossfire scrisa de Sylvia Day.E un roman erotic. Următoarea va fi seria,, SWEET" de Maya Banks.Sunt o fana a facțiunile erotice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incredibil dar adevarat: nu am terminat Cap-de-Mort. Inca citesc si am ajuns de-abia pe la jumatate. E cea mai proasta carte pe care am citit-o, n-o recomand nimanui!
Urmatoarea carte va fi ''Marile religii'' de unu', Philipe si mai are inca un nume dar l-am uitat. Mi-ar placea sa citesc si Mama, te rog sa nu plangi de Constantin Popovici dar:
1. Nu se gaseste online.
2. Nu am gasit-o la nicio librarie.
3. Chiar daca as da de ea nu as da banii pe ea, nu cumpar carti decat daca costa 1-3 lei. Dar daca o gasesc la librarie, o citesc direct acolo, sper doar sa nu se prinda vanzatoarea.

| AvalohAlyn explică (pentru Alexa07Alexa):

Sa nu ratezi nici celebrul Fifty Shades of Grey...laughing Ca tot e la moda si e tot eroticsmug

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

De ce nu cumperi carti?sad

Sa inteleg ca le imprumuti?smug

Eu numai anul asta am dat milioane pe carticrying

| Alexa07Alexa a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eheee l-am citit deja happy E mic copil pe lângă celelalte.
Dar sa știi ca nu citesc doar ficțiuni erotice laughing mai citesc și romane de dragoste în special clasicii straini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu cumpar carti deoarece:
1. Asa e, le imprumut. smug
2. Sunt zgarcita si nu dau banii decat pe lucruri absolut necesare.
3. Cartile nou aparute de fictiune mi se par (majoritatea) niste porcarii. Vreau mai degraba sa citesc carti vechi.
4. Am biblioteca acasa si nu am citit toate cartile.

Poti sa le cumperi de la anticariat, sunt mult mai ieftine.

| OoBunnyoO a răspuns:

Din pacate, din cauza unor probleme de vedere nu prea am putut sa citesc in ultima perioada.
Insa recent am inceput sa citesc "Miss Peregrine Home for Peculiar Children", dar mai mult ca sa invat o alta limba. Nu cred ca as putea sa citesc ceva prea complex, momentan.
Iar pe viitor as vrea sa citesc La rasarit de Eden si multe altele (prea multe), probabil intr-o limba pe care o stapanesc mai bine si probabil cand imi voi rezolva in sfarsit problemele de vedere. big grin

| KittyKernel a răspuns:

Momenta citesc Conspiratia de Dan Brown.Mie imi place foarte mult acest autor.M-a impresionat inteligenta si modul lui de a scrie.
Pe viitor as vrea sa citesc Toba de Tinichea de Gunter Grass.

| Doub a răspuns:

Azi de dimineaţă am terminat "Pădurea spânzuraţilor" şi mă gândeam să citesc ceva de Stephen King.

| Hemera a răspuns:

Momentran citesc doua carti.
Prima e "Intrusul" de marin preda, care efectv imi provoaca sila si am senzatia ca isi bate joc de mine.
A doua e "Cautand-o pe Alaska" de John Green pe care aproape o termin.Autorul asta e genial.
Uratoarea carte? Hmmm, buna intrebare. Poate "De 19 ori Kathrine" sau iau o pauza de la JG fiindca am in plan si lucruri mai serioase putin cum ar fi "Portretul lui Dorian Grey" sau : Imparatul Mustelor".

| CMIonut a răspuns:

Momentan citesc Jocul lui Ender.Nu am o urmatoare carte pe care as vrea sa o citesc. Vreau ceva de Stephen King sau Agatha Christie, orice big grin