| XestediferitdeY a întrebat:

Ce carti ati citit in ultima vreme si v-au placut?

46 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns (pentru TPU3455353576):

Twi lingi ce?

| ValyOppa a răspuns:

Jane Eyre. Este pur si simplu exceptionala.
Sau Jurnalul unei iubiri-Nicholas Sparks.

| MagicalUnicorn a răspuns:

Cronicile din Narnia.
Ti le recomand. big grin

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Am citit vara trecuta cartile "Twilight" si mi-au placut foate mult. Acum citesc o carte pentru scoala, este destul de draguta.
*-*

| ElenaErika a răspuns:

Am citit "Jane Eyre", "Bestia"," Fiica pierduta a fericirii"[ e cu o gheisa] si "Cercul secret" [ Ritualul, Captiva si Puterea]...ti le recomand pe toatehappy

| para001 a răspuns:

Ion de liviu rebreanu

| Msmile a răspuns:

Seria EVE de Anna Carey

| fadnox a răspuns (pentru OnlyLOv3e):

Ultima noapte de dragoste, prima noapte de razboi de camil petrescu
erai pe aproape

| fadnox a răspuns:

Am citi cateva carti din seria 'Vampirii sudului' si din lectura obligatorie la clasa, de aici recomand de George Calinescu -Enigma Otiliei sau Cartea nuntii; Duiliu Zmfirescu -Viata la tara

| B343 a răspuns:

Chimie Perfecta - Simone Elkeles
http://www.scribd.com/doc/100899280/Chimia-Perfecta-1
Perechea potrivita - Lynn Austin
http://www.scribd.com/doc/98208041/perechea-potrivita
Taramuri ascunse - Lynn Austin
http://www.scribd.com/doc/93433935/LYNN-AUSTIN-Tăramuri-ascunse
http://www.scribd.com/doc/115426123/Julie-Garwood-Prințul-fermecător
Astea le-am citit in ultimele doua saptamani si Cismigiu & Comp.
Tu? (Voi?)

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns:

Buna! Ultima carte citita de mien a fost "Lorelei" de Ionel Teodoreanu. Mi-a placut mult si e si cartea mea preferata din literatura romana. Din pacate, nu am prea mult timp de citit acum, fiind in clasa a 12-a, dar am sa compensez asta dupa Bac
La multi ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Merci, la fel si tie. Ai mai putea incerca, daca nu ai citit deja, "Qvo vadis" de Henryk Sienckiewicz. Am citit-o acum vreo 3 ani, dare super si multi nici nu stiu de aceasta carte, dar chiar merita citita.

| B343 a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Cu placere >big grin