| XestediferitdeY a întrebat:

Ce carti ati citit in ultima vreme si v-au placut?

46 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ion si Enigma Otiliei...au fost interesante, dar nu chiar ce-mi place mie sa citesc laughing
Iti recomand ''Dubla constrangere''

| Pricked a răspuns:

Seria "Cantec de Gheata si Foc"

Tu?

Răspuns utilizator avertizat
| Pricked a răspuns (pentru XestediferitdeY):

N-ai pentru ce.

P.S. : Cartile din seria "Cantec de gheata si foc" le poti gasi pe scribd, in caz ca vrei sa le citesti.

Uite-o pe prima: http://www.scribd.com/doc/25542392/Martin-George-R-R-1-Urzeala-Tronurilor

| unknownn a răspuns:

N-am citit, am scris!

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Nu le scriu on-line, le scriu in realitate cu scris de mana frumos, nu am mai aratat pana acum nimanui laughing

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Nu ca daca o public sparg toate topurile, o sa se vanda in miliarde si miliarde de volume, o sa se vanda mai bine ca seria Harry Potter.

Răspuns utilizator avertizat
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Am citit vara trecuta cartile "Twilight" si mi-au placut foate mult. Acum citesc o carte pentru scoala, este destul de draguta.
*-*

| FemeiaPisică a răspuns:

Eu am citit '' Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi'', de Camil Petrescu.

| LeMousiqe a răspuns:

Eu am citit Insula Misterioasa de Jules Verne.
Tu?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muntele vrajit, thomas mann

| fadnox a răspuns:

Am citi cateva carti din seria 'Vampirii sudului' si din lectura obligatorie la clasa, de aici recomand de George Calinescu -Enigma Otiliei sau Cartea nuntii; Duiliu Zmfirescu -Viata la tara

| Deliiiia a răspuns:

Necunoscuta de la Wildfell Hall si Zece Negri Mititei. Tu ce carti ai citit?

| Euletitia a răspuns:

Buna! Ultima carte citita de mien a fost "Lorelei" de Ionel Teodoreanu. Mi-a placut mult si e si cartea mea preferata din literatura romana. Din pacate, nu am prea mult timp de citit acum, fiind in clasa a 12-a, dar am sa compensez asta dupa Bac
La multi ani!

Răspuns utilizator avertizat
| Euletitia a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Merci, la fel si tie. Ai mai putea incerca, daca nu ai citit deja, "Qvo vadis" de Henryk Sienckiewicz. Am citit-o acum vreo 3 ani, dare super si multi nici nu stiu de aceasta carte, dar chiar merita citita.

| cristiiiiiii a răspuns:

Ultima carte citita Dracula. e chiar interesanta

Răspuns utilizator avertizat
| para001 a răspuns:

Ion de liviu rebreanu

| B343 a răspuns:

Chimie Perfecta - Simone Elkeles
http://www.scribd.com/doc/100899280/Chimia-Perfecta-1
Perechea potrivita - Lynn Austin
http://www.scribd.com/doc/98208041/perechea-potrivita
Taramuri ascunse - Lynn Austin
http://www.scribd.com/doc/93433935/LYNN-AUSTIN-Tăramuri-ascunse
http://www.scribd.com/doc/115426123/Julie-Garwood-Prințul-fermecător
Astea le-am citit in ultimele doua saptamani si Cismigiu & Comp.
Tu? (Voi?)

Răspuns utilizator avertizat
| B343 a răspuns (pentru XestediferitdeY):

Cu placere >big grin

| AnnaMaria27 a răspuns:

-"Descult" de Zaharia Stancu
-"Viata pe un peron" de Octavian Paler
-"Viata ca o prada" de Marin Preda
-"Drama la vanatoare" de Anton Cehov

Aceste carti le-am citit luna trecuta si de prima data mi-au starnit curiozitate!
Sper sa iti placa si tie!winking

| ElenaErika a răspuns:

Am citit "Jane Eyre", "Bestia"," Fiica pierduta a fericirii"[ e cu o gheisa] si "Cercul secret" [ Ritualul, Captiva si Puterea]...ti le recomand pe toatehappy

| SyMy24 a răspuns:

Ion de Liviu Rebreanu si Maitreyi de Mircea Eliade mi-au placut foarte mult

| Letty03 a răspuns:

Cartea : Mai las-o moale cu fantomele. Este despre o fata care vorbeste cu sora ei care e fantoma.

| Ercjiaai a răspuns:

Capitan la 15 ani de jules verne

| allexxys a răspuns:

Am citit foarte multe carti in ultima vreme, dar ultima a fost Baltagul de M.Sadoveanu, si crede-ma, este una dintre cele mai frumoase carti posibile... daca vrei incearca s-o citesti ca este grozava.
Bafta!:*:*:

Răspuns utilizator avertizat
| MagicalUnicorn a răspuns:

Cronicile din Narnia.
Ti le recomand. big grin

| ValyOppa a răspuns:

Jane Eyre. Este pur si simplu exceptionala.
Sau Jurnalul unei iubiri-Nicholas Sparks.

| fetitacreionas a răspuns:

Eu am terminat de citit primul volum, si l-am inceput pe al doilea din "Noaptea de Sanziene". Imi place foarte mult, e obsedanta, mistica, trebuie sa reflectezi in timp ce citesti, fiindca e un pic paradoxala si e cam greu de inteles la inceput, cum se spune"Cititul fara reflectie e ca mancatul fara digestie".

| anonim_4396 a răspuns (pentru fetitacreionas):

Minunat roman.

| fetitacreionas a răspuns (pentru fetitacreionas):

Nu stiu de ce am scris la feminin, cititi fara "ă" adjectivele.

| OnlyLOv3e a răspuns:

Pai baltagul; ultima noapte de iubire intaia noapte de razboi cam asa ceva

| fadnox a răspuns (pentru OnlyLOv3e):

Ultima noapte de dragoste, prima noapte de razboi de camil petrescu
erai pe aproape

| lolasante89 a răspuns:

Am doar 11 ani dar am citit coliba unchiului tom o carte de fratii grimm una deandersen de petre isp leg olimpului vraj din oz ultimul mohican si dumbrva min

| Msmile a răspuns:

Seria EVE de Anna Carey

| AlissLola a răspuns:

Eu am citit seria Academia Vampirilor ti-o recomand. La fel de bune si seriile Jurnalele Vampirilor si Cercul Secret. Spor la cititwinking

| bla4e a răspuns:

Spovedanie la Tanacu... o buna carte psihologica