| Erin28 a întrebat:

Buna tuturor!
Ce carti ati citit in ultima vreme?

15 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Cărți underground interzise.
Renkus K Alberon - "Invisible Indigo World"

| Lukasssz a răspuns:

Viata lui Nutu Camataru de Codin Maticiuc.

| TheStrategist a răspuns (pentru Lukasssz):

Ce este atât de interesant la această carte?

| Werrich a răspuns:

Arta de a fi fericit intr-o lume zbuciumata - Dalai Lama, Howard C. Cutler, editura Humanitas

Diavolul si domnisoara Prym - Paulo Coelho, editura Humanitas

| Erin28 explică (pentru Werrich):

Foarte frumos!
Daca ai recomanda numai o carte, care ar fi? As vrea mai multe idei, si de aceea intreb.

| Werrich a răspuns (pentru Erin28):

Mulțumesc pentru aprecieri! "Arta fericirii" combină spiritualitatea cu psihologia, cuprinzând sfaturi și experiente de viață ale psihologilor în dialog cu Dalai Lama.
Cartea de Paulo Coelho este mai puțin spirituala, dar oferă și ea experienta de viata.

| Erin28 explică (pentru Werrich):

Multumesc!
Sper sa imi placa si mie.

| Werrich a răspuns (pentru Erin28):

Cu plăcere, lectură plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Efectele televiziunii asupra minții umane".

| Erin28 explică (pentru anonim_4396):

Interesant!

Mie imi plac foarte mult cartile istorice. Am citit:
-de Svetlana Alexievici"Razboiul nu are chip de femeie"; "Ultimii martori";
-de Erich Maria Remarque:"Soroc de viata si soroc de moarte"
Am mai citit si primele doua volume din seria "Crossfire"(Sylvia Day)- nu pre imi place aceasta serie. dar vreau sa vad totusi cum se termina- a fost un cadou de la o colega de Secret santa la scoala. Vreau sa ma apuc de "Lolita"de Vladimir Nabokov cand o sa am timp timp.
Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fanged Noumena

Răspuns utilizator avertizat
| Archangells a răspuns:

Sfantul Paisie si Marii initiati ai indiei; Staretul Tadei -Cum iti sunt gandurile asa iti este si viata; Sfantul Teofan Zavoratul -Calea spre mantuire.

| Erin28 explică (pentru Archangells):

Nu prea sunt mare fana a cartilor de genul, dar multumesc oricum.

| AlienGod a răspuns:

"Despre somn", Matthew Walker.
"Scurtă istorie a timpului", Stephen W. Hawking.