| Savin_Ana-Maria_1988 a întrebat:

Ce carti ati citit in ultima vreme? care v-a placut?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Ultima a fost 'Vocile raului' de John Saul. In general prefer genruile horror, SF, politiste, fantasy si de aventura. Preferatele mele sunt cele de Stephen King (Carrie, Cimitirul animalelor, Shining etc.), John Saul (Intuneric, Al doilea copil, Cei neiubiti etc.), Dean Koontz (Masca, Betia sangelui etc.) si Frank Herbert (Masina timpului/ razboiul lumilor, Omul invizibil, Dune etc.).

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Intoarcerea din rai si Huliganii de Mircea Eliade, deci sunt bestial; povesti controversate, personaje cu carcatere opuse, intamplari socante ect.Ti le recomand cu cea mai mare incredere(Intoarcerea din rai e prima parte a romanului, iar apoi citesti Huliganii) big grin

| Sorinacio a răspuns:

Cei treci muschetari.Foarte frumos pentru cei ce iubesc aventura, actiunea, dragostea si contine si putina comedie.