| AvalohAlyn a întrebat:

Ce carti BUNE, FRUMOASE si mai ales CAPTIVANTE stiti pentru tineri de peste 20 de ani? Nu conteaza domeniul dar sa fie de calitate, captivant si mai "GREU", complex.

5 răspunsuri:
| alexandru0sorin a răspuns:

Man de ce? vrei sa te lauzi ca ce carti grele ai citit?

in fine indiferent de care e motivele tale recomand "house of leaves" al lui danielewski sau finnegans wake alu' ala joyce

| AvalohAlyn explică (pentru alexandru0sorin):

Nu sa ma laud..sa imi ocup timpul si sa ma captiveze niste carti cu adevarat BUNE.
Mersi de recomandari.

| NoFeelings a răspuns:

Acestea sunt cartile mele preferate, dar nu stiu daca nu sunteti prea mari sad
Piciul,
Singur pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohoo, o să-ți răspund mai târziu, când revin.

| Aberdeen a răspuns:

Tot ce a scris James Clavell e complex și de mare valoare. „King Rat", „Shogun, „Tai-Pan", „Nobila-Casă".
Și Stendhal e consacrat: „Roșu și Negru".
Dostoievski, „Crimă și pedeapsă", și Lev Tolstoi, „Anna Karenina", pentru că autorii ruși sunt grei!
Și mai era „Decameronul" de Bocaccio, dar pe care n-am citit-o. Am văzut și auzită că e suficient de complexă. laughing