Întrebare recomandată | InTheAir a întrebat:

Ce carti de dezvoltare personala recomandati? De preferat din exprienta proprie, ca de pe internet am auzit / citit multe pareri. Am vazut undeva ca "Supa de pui pentru suflet" ar fi ok, dar poate aveti voi pareri, alte sugestii etc. Multumesc.

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Eu am seria "Psihologie Practica" de la editura Trei, care s-a vandut acum ceva timp impreuna cu un ziar (parca Jurnalul National, nu imi mai amintesc). Am citit cateva dintre acestea si mi se par relativ utile si interesante. Le poti cauta la magazine precum Diverta, librarii si probabil si biblioteci.

| SSWK a răspuns:

Miea cea mai buna carte, pentru dezvoltare personala, mi s-a parut MOMO, de Michael Ende. Chiar daca pare o poveste, este mult mai complexa decat lasa sa se vada.
Te invata valoarea timpului.
Recomand.

| Marct a răspuns:

Supa de pui este buna, sunt mai multe in serie. vezi aici o lista de carti
http://florinrosoga.ro/blog/biblioteca-virtuala-carti-online-gratis/

Iti recomand si cartile scrise de Florin.