| paty00 a întrebat:

Ce carti de tipul "Pasarea Spin", "Rebecca" sau "Madame Bovary" cunoasteti si puteti sa-mi recomandati?

3 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Cartile "Rebecca" si "madame Bovary' le-am citi si eu si mi-au placut mult, "Pasarea spin" nua m citi-o inca si nici nu am auzit multe pareri despre aceata. Iti recomand:
"Pe aripile vantului"-Margaret NMitchell
"Insula pierduta"-Margaret Mitchell
"Jane Eyre"-Charlotte Bronte
"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte
"David Copperfield"-Charles Dickens
"Qvo vadis"-Henryk Sienckiewicz
"Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher Stowe
Lectura placuta orice ai alege!
La multi ani!

| tasmania a răspuns:

Manon Lescaut. Tess d'Urberville.

| beyondbirthday a răspuns:

,,Love Story'' si,, Singura iubire'', ambele scrise de Erich Segal. Apropo, sunt din aceeasi colectie cu cele care le-ai enumerat.happy