| Pikmin a întrebat:

Ce cărți imi recomandați? Am 12 ani

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Heidi fetița munților, singur pe lume, winnetou, seria harry potter, cărțile lui Ronald Dahl, mai ales MAtilda.

| LPCTSTR a răspuns:

Pelinul Negru, Colt alb, Sint o baba comunista, Cismigiu&Comp, Elevul Dima dintr-a 7-a, Robinosm Crusoe, toate cartile lui Jules Verne si cate si mai cate.

| zurick a răspuns:

Codul haosului :3
Orice a scris Ronald Dahl
Pulbere de stele
Singur pe lume
O vrăjitoare îngrozitoare
Accabadora
Harry Potter
Narnia

| Apokales a răspuns:

Ceea ce iti place. Este important sa citesti ce iti place ca sa simti gustul cititului, altfel o sa asociezi mereu cititul cu ceva stresant, plictisitor. Asta fac scolile din noua generatie de tineri si au facut-o si cu altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 12 ani? Pai depinde, depinde ce iti place tie sa citesti, ce carti, daca iti plac carti de cultura generala, de istorie, de dragoste, carti fantastice smd.
Eu la 12 ani inca mai citeam Farm, Ursul Polar.
Pe la varsta aia nu ma pasiona prea mult cititul, vizionam mai mult.(ex. Star Wars, care este si va fi filmul meu preferat by Lucas Arts)
Mi-ar fi placut sa citesc cartile ale Mrs. ‎J. K. Rowling Harry Potter poate, si sunt ideale si pentru varsta ta.
Deci recomand Harry Potter.

| blairelovesmusic a răspuns:

Jurnalul unui puşti.

| Totenkampf a răspuns:

"Dracula" - Bram Stoker

"Misterul camerei galbene" - Gaston Leroux

Toate volumele lui Sven Hassel.

"Șatra" - Zaharia Stancu

"Talismanul" - Stephen King

Cam astea ar fi niște fantasy-uri ce-ți antrenează mintea și imaginația.

| nujcatoatesuntluate a răspuns:

Răspund după juma’ de an dar ayayelaughing
toate volumele harry potter
podul către terabithia
wolf hollow
fantoma aniei
zâmbește!
teatrul corpului uman
șirul pierdut al timpului
supraviețuitorii