| kittykatty20 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? Mie imi plac aproximativ toate tipurile de carti, in special romanele-politiste/de dragoste/de aventura, orice care are o actiune mai interesanta.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace
*Razbunatorul-Edgar Wallace
*Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade
*Coama leului-Arthur Conan Doyle
*Katia demonul albastru-Principesa Martha Bibescu
*Codul lui DaVinci-Dan Brown
*Ingeri si demoni-Dan Brown

9 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, cartea Criza din 89 SF,

| kittykatty20 explică (pentru Daalalifnuunalif):

Si despre ce este? Pare interesanta. :-)

| MiyakoSaki a răspuns:

"Ingerul pazitor"-Danielle Steel mi-a placut foarte mult, la sfarsit am plans
''Confruntarea" -Sandra Brown
"Maitreyi"-Mircea Eliade
happy

| IQ156 a răspuns:

Politiste:Hercule Poirot de Agatha Christie, Sherlock Holmes de Sir.Arthus Conan Doyle.
SF:Fundiatia(3 carti) de Isaac Asimov

| IQ156 a răspuns (pentru IQ156):

Fundatia,pardon.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru kittykatty20):

Ei, este vorba despre banci, ridicari de preturi, deci mai multe nu-ti mai zic, ca atunci nu mai este asa faina. O sa vezi tu ca e super tare! Fata mea nu se mai desparte de cartea aceea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti interesante 'must read' :

http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

http://www.yuppy.ro/......rquez.html

| 2B a răspuns:

Buna!
Eu iti recomanand ''Magicianul-secretul nemuritorului-, cat si cartea a doua ''Alchimistul''. Sunt super, iti mai recomand si ''Tapiseria''1-Dulaul din Rowan 2-Al doilea asediu.

Dar cel mai mult imi plac Cronicele vraciului sunt la cartea a 3-a, foarte palpitant. Sper ca te-am ajutat si spor la lectura!winking

| xGreenSmokex a răspuns:

Incearca agatha christie-10 negri mititeiwinking