| Denis116689 a întrebat:

Ce carti trebuie citite pentru examenul de clasa a 8 a?

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Asta ti se spune la scoala de profesori.

| isemilia a răspuns:

Nu exista o lista. In principiu orice pe teme diverse. Mai erau cateva intrebari asemanatoare, acolo erau date mai multe propuneri, insa o lista clara nu e. In principiu cateva poeme si cateva texte epice / dramatice, pe care sa le poti asocia cu altele. (ar fi bine sa iti faci o lista cu temele posibile - copilarie, joc, natura etc - si in ce opere literare se regasesc ele)

| Fabianaa a răspuns:

Baltagul, poți sa începi sa citești de pe acum. O sa scapi de un stres.