| Tonobil a întrebat:

Ce înseamnă expresia"Râs cu plâns, balegă de mânz?

3 răspunsuri:
| blackheart26 a răspuns:

Este un fel de "îți cade rasul in sân"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dostoievski descrie perfect astfel de persoane.
"Se stârni un râs general. Crezând, probabil, că a spus cine știe ce vorba de duh, bătrânelul se porni, la rândul lui, să râdă cu mare poftă, până ce, la urmă, se înecă într-un violent acces de tuse." - Idiotul cap 18

rolling on the floor

| JicaContra a răspuns:

O rima amarata la faptul ca esti lovit in, aaaa, bijuteriile de familie (testicule), dar in acelasi timp evenimentul e atat de amuzant ca razi si plangi in acelasi timp, totusi maine or sa te doara... bijuteriile de familie de nu o sa mai poti si s-ar putea sa nu mai poti face copchii