| ricksy a întrebat:

Ce inseamna: poveste de dragoste petrecuta in afara societății? Ce vrea asta sa insemne?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai văzut filmul The Blue Lagoon, precis e una din situațiile în dicuție.

| ziftode a răspuns:

Nu ar strica sa postezi contextul in care ai intalnit
pentru ca eu nu am auzit de asta niciodata
iar singurul lucru in care s-ar aplica e exact ce a zis sierra1... aia nu aveau nici o tangenta cu societatea, fiind izolati pe o insula pustie

| Raven a răspuns:

Ilicită, neaprobată, în afara normelor societății. Adulterul, concubinajul, era o vreme când societatea considera femeile implicate în asemenea povești de dragoste drept decăzute. Relațiile homosexuale (în unele țări) sau incestul, care continuă să se încadreze în această categorie