| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de doctorul și autorul Joe Dispenza și cărțile lui despre creier?

1 răspuns:
| citestepenetcom a răspuns:

Iată ce am aflat după ce am investigat un pic cine este (eu fiind un fan al lui ). Este chiropractician și a absolvit o școală foarte slab cotată. Asta nu înseamnă că este o farsător, dar pretinde că este doctor în neuroștiință. Așa că am cautata lucrări științifice sau ceva de acea natură pe care el sa le fii scris. Nimic!
El mixeaza informații bune cu prostii, dar o face într-un mod care este atrăgător pentru cineva care nu a fost instruit în metoda științifică.
Deci lucrurile lui sunt susținute de știință? Ei bine, unele dintre ele sunt, dar multe nu sunt. L-aș considera un șarlatan.