| Lola200228 a întrebat:

Ce părere aveți despre cartea Fluturi de Irina Binder? Am văzut ca mulți o citesc și sunt extraordinari de incantați. Despre ce e vorba?

Răspuns Câştigător
| Atim a răspuns:

Este vorba despre o fată pe nume Irina care se îndrăgostește de 2 băieți. Mie primul volum mi-a plăcut oarecum, dar al 2lea nu prea. Depinde de gusturile fiecăruia. Nu pot spune că are cine știe ce valoare literară, deci nu o sa îți placă dacă ești genul de cititor pretențios. Mie imi amintește de telenovelele spaniole puțin (sau turcești, că de ceva timp vad ca astea prid). Dacă te apuci de carte e posibil să te prindă, autoarea are un stil oarecum drăguț de a scrie. Dă-i o șansă, nu poți ști din părerile altora daca o carte e sau nu bună pentru tine happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos roman de dragoste

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Bleah.

| GirlOnline81 a răspuns:

Multi sunt extrem de incantati, unii chiar deloc. Si daca te intrebi de ce eu, cea care nu e deloc impresionata de "Fluturi", am citit-o, ei bine, raspunsul este foarte simplu: din pura curiozitate si din cauza ca in ceea ce priveste cititul, nu sunt fixata pe un anumit gen literar. Citesc orice imi pica in mana; pot spune ca din fiecare carte pe care am citit-o pana acum am invatat cate ceva sau ca cel putin o fraza mi-a ramas in minte.
Totusi, nu vreau sa-ti stric placerea - daca o ai. Iti doresti sa o citesti, fa-o. Doar asa poti deosebi diferentele de calitate intre citit.

| patrik986 a răspuns:

Primul volum mi-a placut, dar dupa aceea a inceput sa semene pe o telenovela sincer.

| Adry05 a răspuns:

O porcarie de citit de oameni fara prea multe pretentii

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Este o poveste bazata pe viata scriitoarei. Sunt 3 volume
https://bit.ly/2GiKNI9
https://bit.ly/2DyPWaW