| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile motivationale? Ce recomanzi?

4 răspunsuri:
| Sulty_Mihai_1986 a răspuns:

Sunt foarte bune. Am citit si eu cateva. Oricum, gasesti o gramada de carti daca dai un search pe google: carti de autocunoastere si dezvoltare personala. Ai putea sa incerci,, Viata unui milionar" sau carti scrise de Bill Gates sau ai putea sa ii asculti speach-urile. Sunt foarte interesante. Vei vedea cum au evoluat de mici unii dintre marii oameni ai planetei.

| Satango a răspuns:

Nu sunt toate foarte bune... însă pentru a te convinge de asta, evident, trebuie să citești. Nu știu ce înțelegi tu prin cărți motivaționale, eu una înțeleg acele cărți după care, odată citite, rămâi pe gânduri, îți oferă o așa-zisă motivație în ceva.
Eu îți recomand ''În căutarea fericirii'' de Bertrand Russell, adevărat, este filozofie, dar atinge multe aspecte umane prin care ne deschide ochii. De altfel, a fost laureat al Premiului NOBEL pentru literatură.
Lectură plăcută pentru orice carte aleasă!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Cartile lui Ben Carson

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Satango):

Subscriu! Super carte! Am citit-o si eu, o recomand si eu!