| LSMM a întrebat:

Ce parere aveti, sincer, despre cartile motivationale?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Am primit recent o carte motivationla, dar inca nu am reusit s-o lecturez. Mi s-a spus ca da rezultate in ceea ce priveste stima de sine, trairile interioare si relatiile cu exteriorul. Multa lume e multumita de lectura acestor carti. Exista si filme motivationale, care banuiesc ca au acelasi efect ca si operele scrise. Nu ma pot pronunta foarte mult, pentru ca abia studiez domeniul. happy Tu ce ne poti spune?

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cartile motivationale sunt aproape in totalitate porcarii. Multe dintre ele facute sa stoarca niste bani de la fraierii care le cumpara.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Să fim realişti.Trăim în era telefoanelor inteligente şi a oamenilor...străini de lume.Nimeni nu mai citeşte acum.
Dar să-ţi răspund la întrebare.
Fiecare carte este motivaţională, într-un fel sau altul, toate au o psihologie aparte, idei comune sau păreri contradictorii.
Trebuie doar să vezi cu ochii minţii lucrurile pe care le citeşti. Apoi, totul vine de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opinia mea: nota 10+. Citesti o carte faci un rezumat, aplici si vezi unde te situezi. O carte motivationala o stima de sine ridicata, un nou mod de a privi in viitor, o mai buna organizare a evenimentelor din viata ta etc. Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mizerii, nu te motiveaza cu nimic. Doar iti spun niste cacaturi pe care le stii deja, dar din diverse motive nu le aplici.

| raicard a răspuns:

Ca, si, ce, de toate cartile, fiindu-mi parerea urmatoare:sunt inutile, in loc sa mi te invete, practic, te prostestEEEE, Multumiriiiiiiiii "evolutiei" happy