| contulmeuanonim a întrebat:

Ce părere aveți despre Eminescu?

13 răspunsuri:
| Mister123Jesus a răspuns:

Eminem e un mare raper. Sunt un maaare fan. Daca vrei mai multe detalii scrie.mi in privat.

| lpavel a răspuns:

A murit demult... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar el ce parere are despre mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mister123Jesus):

Eminescu bă, ametitule.

| Eduard619 a răspuns:

Unul dintre cei mai mari poeti ai nostri alaturi de Bacovia, Arghezi, Blaga si Bahoi

| Ady117 a răspuns (pentru Eduard619):

Să înțeleg că asta e părerea ta despre Eminescu, nu?

| Ady117 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poate avea o părere despre tine din moment ce nu mai există.

| bogdy20000 a răspuns:

O părere buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ady117):

Este o gluma inspirata de pe net. Era un test din clasa gimnaziala si il intreba pe elev "Ce stii despre Mihai Eminescu?" Iar raspuns scris de catre elev "Dar el ce stie despre mine?".

Sau mai era una. Cica test limba romana "scrie o compunere care sa contina cel putin o pagina'. La care elevul

"Calul intra in padure tâgâdâm-tâgâdâm, tâgâdâm-tâgâdâm__________ Calul iese din padure". laughing

| Ady117 a răspuns (pentru Eduard619):

O știu pe a doua laughing
De fapt, un elev a scris asta la examenul clasei a 8-a ori la BAC, nu mai țin minte exact.
Nu știu dacă este și adevărat, spun doar ce am auzit și eu.

| alex15ccc a răspuns (pentru Mister123Jesus):

Eminescu! nu eminem

| Mayar a răspuns:

Noi putem sa avem ce parere vrem, dar faptele vorbesc de la sine: cel mai mare poet roman, dar si un mare aparator al drepturilor romanilor, motiv pentru care a fost inchis si facut nebun - pentru ca nu voia sa renunte in a striga sus si tare ca drepturile romanilor sunt incalcate, ca romanii sunt asupriti si asa mai departe sad

| Mayar a răspuns (pentru Mayar):

Dar mai bine citeste tu in detaliu despre tot ce a facut, nu pareri de la niste oameni care sigurat nu is profesori, ca nu o sa fi indrumat prea corect. Citeste din surse sigure.