| justanillusion a întrebat:

CE parere aveti despre Mihai Eminescu? Dau Funda big grin

Răspuns Câştigător
| NoNameJunior a răspuns:

Mihai Emineascu a fost un poet extraordinar! poeziile lui parca iti intrau in suflet.la unele chiar am plans. avea o imaginatie foarte buna si facea niste poezii suberbe! imi pare foarte rau ca a murit! dar in continuare poeziile lui sunt citite de oameni.eu nu ma pot abtine sa nu zambesc la una! o mai spun inca odata:poeziile lui sunt suberbe!

| NoNameJunior a răspuns (pentru NoNameJunior):

Scuze ca am folosit mai des,, poeziile".

3 răspunsuri:
| Kristina_3133 a răspuns:

Ce parere poti sa ai despre un asemenea om! Mihai Eminescu a fost un poet extraordinar. Orice " nebun " stie cine a fost Eminescu si poate din intamplare stie macar un vers din celebra sa poezie "Luceafarul ".A fost o persoana care merita stima oricarui cetatean din Romania...din fiecare generatie.Jos palaria pentru el! happy

| CaptainAmerica a răspuns:

Eu cred ca Mihai Eminescu este un poer su prozator grozav.Toate operele lui sunt super.