| KateMiddleton a întrebat:

Ce parere aveti despre Sherlock Holmes?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ador,cartea, am citit cateva, dar wow genius nimic de spus, adevaratul geniu e de fapt Sir Arthur Conan care a stabilit cazul si felul in care decurge actiunea, si faptul ca a creat un arhetip a unui super geniu psihologic, a crea un personaj nu e usor, dar atu-urile pe care Holmes le are ne arata cat de intelegent e autorul din spatele actiuni.

12 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Un detectiv foarte bun.

| michelia a răspuns:

Imi place desi e cam scortos : ).
L-am preferat mereu pe Hercule Poirot; e drept ca Agatha Christie are alt mod de a prezenta intrigile, personajele sint mai pitoresti si mai realiste si mereu am fost altfel provocata citindu-i cartile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un simplu personaj dintr-o carte.
Tu in schimb esti un personaj din realitate. Te pup Kate, spune-i lui William ca il astept la un golf.

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

Ii voi spune, dar ii place mai mult fotbalul american!=)Esti super curlyyy!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

De ce sunt super?
Si sa stii ca m-am razgandit, prefer sa stau cu tine nu cu William.

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

Ok,sunt de-acord=)A, da esti super pentru ca imi place ca cineva se intereseaza si cunoaste cat de cat familia regala britanica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

Pai la cata reclama le-a facut la nunta astora e cam greu sa nu-i cunosti.
P.S: Si tu esti super, sa fii nevasta mostenitorului tronului Regatului Unit e ceva. Te pup:*

| KateMiddleton explică (pentru anonim_4396):

De mentionat-viitoarea regina!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KateMiddleton):

You are my queen.

| Evileye6 a răspuns:

Daca ma intrebi pe mine, e un detectiv de geniu, un adevarat simbol al acestei meserii. Totusi il prefer pe Hercule Poirot, cu toate ca si acesta se foloseste de metodele lui Holmes. Poirot este mai...amuzant, dar, daca stai sa te gandesti e un adevarat geniu neinteles. Dar Holmes e un simbol, cum am mai spus, si ramane deasupra lui Poirot.

| LaRkiNNN a răspuns:

Era candva un detectiv foarte bun... dar mie, sincer... nu ma intereseaza deloc Sherloc Holmes.winking