| Anonimul674 a întrebat:

Ce poveşti de dragoste ştiţi?
Întâmplate în cadrul decorului citadin (la oraş), în afara internetului.
Cu cât sunt mai romantice, cu atât mai bine.

Scriu o carte.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de la sat. Daca te intereseaza asta da-mi sms pe privat.

| Anonimul674 explică (pentru anonim_4396):

Nu contează de unde eşti, contează locul unde se derulează întâmplarea.
Deci, întâmplarea pe care o ştii, se petrece la sat sau la oraş?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul674):

Sat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si e o poveste lunga, nu e o intamplare. Dragoste la prima vedere. Suntem impreuna de 1 ani si 8 luni, am 15 ani jumate si el 17 ani.

| Anonimul674 explică (pentru anonim_4396):

Dacă îţi dau adresa de email, trimiţi un email cu povestea?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimul674):

Ok am sa o scriu cand am timp. Ok?

| Anonimul674 explică (pentru anonim_4396):

Ok.
mirelraymond@yahoo.com

| Bøøgey a răspuns:

Ce faci ma? Scrii o carte? Nu, nu, nu, tu transcrii o carte. Esti penibil.

| Anonimul674 explică (pentru Bøøgey):

Scriu o carte.
Am subiect, personaje, fir narativ, şi aşa mai departe, dar trebuie să introduc în text o poveste de dragoste.
Dacă tu spre de exemplu, ştii modul în care construieşte George Călinescu romanul, îţi dai seama că asta e cea mai bună formă de scriere.
Scrierea cu două straturi. Un strat care atrage cititorul de rând şi un strat care atrage intelectualul.
Dacă nu ai înţeles nicio boabă din ce-am scris, atunci tu eşti penibil.

| Bøøgey a răspuns (pentru Anonimul674):

Ce era de inteles e ca tu ii pui pe altii sa-ti scrie cartea. Adica tu vrei sa te cred ca te descurci cu asa-zisa "parte intelectuala", dar n-ai imaginatie sa scrii o poveste banala?

| Anonimul674 explică (pentru Bøøgey):

In cadrul cartii, povestea de dragoste este doar un detaliu minor.
Si oricum nu ma astept sa primesc ceva fantastic, ceva sa transcriu direct.
Eu am nevoie doar de elemente simple (ca de exemplu prima intalnire si chestii obisnuite specifice relatiilor).
Dupa care, ramane pe seama mea folosirea modelelor.
Eu am deja o structura, numai ca trebuie sa vad cu ce o pot imbraca.
Ceea ce vreau sa spun este ca am nevoie de inspiratie, nu de o poveste de-a gata.
Intelegi ce vreau sa spun?

| Bøøgey a răspuns (pentru Anonimul674):

Mhm, inteleg ce vrei sa spui, insa tot pare putin jenant.

| Anonimul674 explică (pentru Bøøgey):

Ce pare jenant?