| floaremow a întrebat:

Cine a citit cartea " Coraline de Neil Gheman "?
da-timi niste pareri despre ea ( trbb sa o citesc pe parcursul vacantei )
si spune-timi carti bune pentru clasa a-v-a

Răspuns Câştigător
| aspicz27 a răspuns:

Eu am citit-o. A fost destul de infricosatoare, dar asta doar pentru ca sunt mai sperioasa. Trebuie sa spun ca autorul asta ar trebui sa regizeze filme de groaza, pentru ca vad ca toate cartile lui sunt ciudate (exemplu-Oceanul de la capatul aleii, Pulbere de stele, Cartea cimitirului...). Adica ti se pare normal sa pui intr-o carte pentru copii o mama care vrea sa-i coase nasturi in loc de ochi unui copil? In rest e interesanta daca iti plac cartile astea mai neobisnuite. A, si niste imagini pe la sfarsit! Brrr...am avut numai cosmaruri

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Daca esti pasionata de literatura mai dark, te va fascina. Coraline e stilistic fascinanta, are o poveste interesanta, e metaforica. iti poate schimba viziunea despre cum iti vezi si apreciezi familia. Recomand.

| qFineeti44 a răspuns:

Hey,uite aici:Amintiri Din Copilarie-Ion Creanga, Colt Alb,. Legendele Sau Basmele Romanilor-Petre Ispirescu, Print Si Cersetor-Wilson Zevzecul. Sper sa-ti placa!