| KM3 a întrebat:

Cine este autorul/autoarea romanului " Mandrie si prejudecata"? Si inca ceva, e frumos romanul? Merita sa il citesc?

Răspuns Câştigător
| Iknowthat a răspuns:

E Jane Austen. E super faină cartea (ca toate romanele de Jane Austen, de altfel). S-au făcut și filme, îți recomand varianta cu Keira Knightley.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Jane Austen.
Mie nu mi-a placut.
Mi s-a parut plictisitoare.thinking

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Jane Austen este autoarea.

| Cameliapantiru a răspuns:

Autoarea romanului "Mandrie si prejudecata'' este Jane Austen.
E un roman de dragoste superb, iubit de majoritatea adolescentelor, foarte bine scris, pe care niciun cititor pasionat nu ar trebui sa-l rateze. Iti mai recomand, tot dintre cartile scrise de Jane Austen, "Ratiune si simtire'', "Emma'' si "Manastirea Northanger''.
Lectura placuta si o seara faina iti urez!