| AylinPSN a întrebat:

Cine poate sa-mi recomande carti de dragoste, moarte, suferinta, depresie?

5 răspunsuri:
| ﱞﱞﱞ a răspuns:

50 shades of gray

| AylinPSN explică (pentru ﱞﱞﱞ):

Nu este despre suferinta, moarte etc.

| ﱞﱞﱞ a răspuns (pentru AylinPSN):

Eh ai vazut filmul, aia e suferinta. presupun
Incearca Butterfly effect. E si un film facut despre ea: E vorba despre un tip care avea probleme cu memoria si scria jurnale, si daca le citea, calatorea catre momentul citit si putea sa-l schimbe, dar alegerile lui afectau viitorul si ori ii mureau prietenii, ori intr-o parte se trezea fara picioare si finalul e foarte trist;(

| Cameliapantiru a răspuns:

Cartea mea preferata, care este, intr-adevar, despre dragoste, depresie, suferinta si moarte, este romanul "La rascruce de vanturi"/"Wuthering Heights", scris de Emily Bronte.
O iubire tulburator de frumoasa si de trista, la a carei lectura revin mereu, cu fascinatie.