| Nekochyuu a întrebat:

Cine vine sa ma duca
e atributiva? =] am scris prostia asta la examen macar daca puncteaza ceva

4 răspunsuri:
| Anonim5374 a răspuns:

Nu este atributiva, nu determina un substantiv sau un substitut al acestuia.

| 7Cristian7 a răspuns:

Si eu am dat azi evaluarea si nu e atributiva. Sper sa iti puncteze ceva. La ce nota te astepti

| Nekochyuu explică (pentru 7Cristian7):

Pai, avand in vedere ca asta e gresita..momentan am 9, 20. =] da la ce o sa imi mai scada...s-o dus tot

| Borsecuț a răspuns:

Este de scop. Cu ce scop vine? Sa ma duca. Ar trebui sa puncteze 1 punct pentru ca asa scrie in barem: ca se acorda un punct pentru orice fraza alcatuita din doua propozitii, de orice tip. Dar cred ca aici depinde si de corector happy