Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cititul va trezeste sau va adoarme? Voi puteti citi inainte de culcare?

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Iti place sa citesti?
Ia o carte dupa preferintele tale. DACA nu te plictiseste dupa primele pagini /capitole insemna ca te trezeste.
Unii obisunesc sa citeasca cateva pagini inainte de culcare pe,, post' de somnifer
Depinde de persoana si de interesul fata de citit.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca vrei sa adormi ia ceva de Shakespeare ala. Mi-a zis mie o asistenta ca a inceput o carte acum 21 de ani si nu a terminat-o, nu se drogheaza, cartea o are pe noptiera in loc de pastile.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Cred ca e buna si Biblia - Cand incepe cu Avram -fiul lui Issac, Issac fiul lui tat-su, si tot neamu lor, nu-ti mai trebuie...

| justanotheruser99 a răspuns:

Depinde de ce citesc. Daca e ceva palpitant si cu multa acțiune pot sta si pana seara târziu sa citesc, dar daca sunt documentare, reviste sau chiar ceva pentru școală adorm repede laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de carte, daca este captivanta ma tine treaza si nu o las din mana pana nu o termin. De regula incep sa citesc de dimineata-dupamiaza si seara daca ma simt prea obosita si simt ca nu mai pot sa fiu atenta o las pe a doua zi.