| ankeemiliamihaela a întrebat:

Cum pot sa contactez sponsori pentru carte? Daca aveti sa-mi dati contact e minunat, daca nu si un tips e bine venit.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ca să obții o sponsorizare nu este suficient să te duci la cineva și să întrebi "vrei să mă sponsorizezi?". Nimeni nu aruncă cu bani pe sponsorizări la nimereală.

Pentru ca cineva să te sponsorizeze trebuie să-l convingi să creadă în importanța, calitatea și beneficiile proiectului tău și să dorească să-și asocieze imaginea cu el.

| Fulbaster a răspuns:

Dacă te referi la editori atunci le poți trimite email. Daca îți dorești ca cineva să-ți acopere cheltuielile de publicare pentru carte atunci mai greu, dar poti incerca aceași metodă.