| lauramih a întrebat:

Cum puteti interpreta "tragediile ca si bucuriile cele mai mari omul le traieste singur in deplina singuratate si de aceea, cand isi simte sufletul mai sfasiat, isi simte si singurateatea mai mare"?

1 răspuns:
| Janek21 a răspuns:

Sunt putin cei care sunt in stare sa-si exteriorizeze sentimentele. Putin mai multi sunt cei care isi exteriorizeaza starea de spirit. Cand ajungi la extreme accentuezi mai mult momentele negative din viata. Cei care nu sunt obisnuiti sa impartaseasca emotiile si sentimentele vor simti singuratate, iar ceilalti vor avea un suport pentru comfort atunci cand experimenteaza astfel de momente.