| CyberDune28 a întrebat:

Cum reusesc astia care fac recenzii la carti sa citeasca o carte intreaga in 3 zile? N-au probleme pe cap incat sa aiba "attention span" mic?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Am citit un fanfiction mai lung ca Biblia in o săptămânălaughing Depinde de fiecare.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Majoritatea am vazut ca sunt adolescenti, care nu cred ca au prea multe pe cap de facut, asa ca le e usor. Acum depinde si de carte si de cate pagina are, in plus, este foate posibil sa o fi citit cu ceva timp in urma si recenzia sa o publice ca si cum ar fi citit-o foarte recent.

| RxTx a răspuns:

Eu pot sa citesc si pe diagonala.
Am întâlnit o juristă care citea legi
Aloca câteva secunde pe o pagina

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Depinde de carte, presupun.

| Nelucojoc a răspuns:

Un cititor experimentat poate citi si cateva sute de pagini intr-o zi.
Aveam perioade cand citeam cate o carte pe seara, sigur, nu tomuri cat biblia, dar o carte de dimensiuni mici catre medii, se poate lichida rapid!