| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeau oamenii care nu cred în absolut nimic. Era un cuvânt care se termina cu "-tei". Nu mă refer la atei.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sceptici.
Dar, dacă tu zici că are terminația "-tei", aș vrea să mi-l zici și mie (sunt și eu curioasă!), după ce îl găsești in lista care conține toate cuvintele cu terminația respectivă.
http://www.cuvintecare.ro/cuvinte-care-se-termina-cu-tei_pg_1.html

5 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Ca-tei.

| alina2k18 a răspuns (pentru xerxes1):

Ahahahha.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xerxes1):

Nu este adevărat. Vorbesc serios.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Încă nu am găsit, dar o să-ți spun.

| corolav a răspuns:

Este complet greșită această neconcordanță a timpurilor folosită în prima frază a ta.
„Cum se numeau" oamenii „ care nu cred".
Curat - murdar!