| AvalohAlyn a întrebat:

Cum va motivați să citiți o carte anume?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Nu fac nimic anume, pur și simplu daca dau banii pe o carte și îmi place subiectul o citesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu imi vine sa ma apuc de citit o carte. Dar ma motivez gandindu-ma ca respectiva carte ma va ajuta in dezvoltarea mea personala si imi va da o stare mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Stiu ca iti place sa citesti carti motivationale si de asta iti recomand cartea asta :

https://www.libris.ro/......58292.html

eu nu am citit-o inca dar daca stii un pic de engleza iti recomand sa te uiti la video-ul asta, care pe mine personal m-a uns la suflet. Acum nu stiu daca si tie. Daca iti place ce spune domnul de ce sa nu iei si cartea?

uita-te aici te rog mult :

https://www.youtube.com/watch?v=pxBQLFLei70&t=693s

| existiertnichtmehr a răspuns:

Depinde de carte.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Renunt la PC, TV, muzica, telefaon si alte rahaturi si ma pun pe citit incet si cu rabdare, azi un pic maine un pic si tot asa pana o termin "rabdarea e o virtute" orice e posibil tot ce trebuie sa faci e sa vrei sa citesti.
Inca ceva cititul nu a omorat pe nimeni ci de fapt te linisteste si iti imbogateste vocabularul facandute sa pari mai destept.