| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vedeti voi Biblia ca si lectura?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Biblia în primul rând este o carte sfântă care cuprinde noul testament şi vechiul testament. Pentru a fi ferit de lucruri rele este important ca biblia să fie citită. Evident, rămâne la dorinţa fiecăruia dacă va dori să facă asta. Dar dacă am indica un citat de Victor Hugo,, Biblia ar trebui să fie pâinea zilnică şi nu prăjitura pentru ocazii festive" din acest citat reiese că ar trebui citit din aceasta zilnic. Aşijderea Goethe,, Cu cât o înţelegi mai bine, cu atât Biblia devine mai frumoasă". Fiecare decide dacă dispue nde o biblie să o citească sau nu. Nu văd unde n-ar fi credniţa dacă nu o citeşti dar eşti credincios nepracticant practic rămâne la latitudinea fiecăruia despre ce cale au de urmat, cea bisericiească să fie practicanţi sau nepracticanţi! Credinţa e aceiaşi!

3 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Te fereste de multe deceptii in mod sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum la fel de arida, sadica si plina de credinta oarba ca iliada, ba chiar sunt interdependente din pacate

| syd2 a răspuns:

Divina Comedie e mai interesanta happy