| CitescMult653 a întrebat:

Daca citesti carti politiste greu de inteles credeti ca iti poti imbunatati anumite abilitati?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Orice citesti iti dezvolta functiile creierului, chiar daca nu iti dai seama. Iar daca incerci sa citesti ceva din afara sferei tale de intelegere, cu atat mai mult e un exercitiu antrenant pentru creier.Este la fel ca o limba noua, care ajuta la formarea de noi conexiuni, chiar daca la inceput e frustrant pana ii dai de hac.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In prinicipiu, orice lectură e binevenită.

Spunând "carti politiste greu de inteles" cred că faci bine că citești - sunt mulți care citesc dar habar n-au ce au citit

| AdioTPU a răspuns:

Vocabularul si rabdarea. Rabdarea de a citi cap-coada o carte pe care nu o intelegihee hee